неділя, 13 листопада 2016 р.

Міносвіти затвердило остаточну редакцію Концепції нової школи

У формулу Нової української школи додали новий елемент та прописали важливість психологічної підготовки вчителя.  Про це  повідомляє   прес-служба Кабміну.
«Не може бути Нова українська школа без нового освітнього середовища, яке б враховувало зміни у змісті освіти, у методиках викладання та доступі до навчання, які ми запроваджуємо. Це обов’язковий елемент, і ми дуже вдячні громадськості за доповнення», - зазначила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.
Зазначається, що нове освітнє середовище – це сучасний простір, сукупність умов, засобів і технологій для комфортного навчання учнів, вчителів і самих батьків. Такий освітній простір буде створено не лише у стінах навчального закладу, а й усюди, де перебуває учень.
Під час громадського обговорення до МОН надійшло більше 60 листів із змістовними правками і зауваженнями до Концепції.Більшість з надісланих пропозицій була врахована. Обирали ті правки, які уточнювали і посилювали Концепцію, натомість, уникали занадто дрібної деталізації або, навпаки, занадто абстрактних тверджень.
Вказано, що на базі Концепції сформульовано так звану політичну пропозицію Уряду.  Після затвердження на засіданні КМУ, політична пропозиція стане одним з документів, на основі якого формуватиметься подальша стратегія дій Уряду в напрямку реформування середньої освіти в Україні.
Громадське обговорення також показало, які теми потребують подальшої дискусії та деталізації. Таких ключових тем п'ять - педагогіка партнерства, автономія школи і вчителя, визначення результатів навчання, механізми впровадження інновацій тапитання фінансування.
На Колегії МОН Міністр освіти і науки України також представила загальні положення Концепції та нагадала, що до кінця травня буде написано нові державні стандарти для початкової школи, орієнтовані на компетентності, якими повинні володіти учні після завершення кожного окремого етапу навчання. По всій Україні вони почнуть діяти з 2018 року, але вже у 2017-2018 навчальному році ці держстандарти пройдуть апробацію у вибраних школах по всій Україні.

Немає коментарів:

Дописати коментар